Mega Code Dojo

Велики, целодневни скуп заљубљеника у програмирање и роботику одржан је у Темишвару 13. октобра 2018. године. Посебност овог скупа је што је окупио преко 700  младих људи заинтересованих за рад. Школски центар су овом приликом представљали ученици Никола Лазаревић и Марко Риц и наставници електротехничке групе предмета Милан Његомир и Светлана Његомир и наставник информатике Кристијан Цинцар. Ученици су имали прилику да упознају вршњаке и размене искуства са њима. Наставници су били ментори и помагали су како својим тако и свим присутним ученицима који су затражили помоћ од њих.

{besps}2018_MegaCodeDojo{/besps}

Организација скупа је била перфектна. Колико се водило рачуна да све протекне без проблема може послужити и чињеница да ни ученици од 16 и 17 година нису могли да напусте простор без потврде својих наставника или родитеља.