Друго место из Статике на Републичком такмичењу

Републичко такмичење из статике, компјутерске графике и моделирања машинских елемената је одржано у Пожеги дана 17.05 и 18.05.2019 године. На такмичење су ишли ученици Јока Александар (компјутерска графика), Божић Теодор и Тасић Немања (статика), Влајковац Урош (моделирање машинских елемената) са менторима, Соколовић Марком и Живанов Робертом. Божић Теодор је из статике освојио 2. место! Честитамо!

{besps}2019_takmicenje_pz{/besps}

На пут смо кренули из Вршца у 7 часова а стигли у Пожегу у 11:45. Такмичење из компјутерске графике (практични део), статике и моделирање машинских елемената (практични део) је почело у исто време у 14:30, а завршило се у 17:30. Други део такмичења из компјутерске графике (теоријски део) и моделирања машинских елемената (теоријски део) је почео сутрадан 18.05.2019 у 9:30, а завршио се у 10:30. После израде задатака сви ђаци и професори су били у посети успешној локалној фирми „INMOLD“, где смо видели најсавременију опрему и на делу видели успешну сарадњу са школом у Пожеги. Божић Теодор је из статике освојио 2. место а Тасић Немања 20. место на републичком такмичењу. Јока Алексаандар је освојио 6. место из компјутерске графике, а Влајковац Урош 9. место из моделирања машинских елемената. После проглашења победника и доделе награда у Вршац смо кренули око 16:30, а стигли смо око 22:30.