Програм Oracle академије Introduction to Computer Science (увод у рачунарске науке) је непрофитна образовна иницијатива, која склапа партерства са образовним институцијама које верују у рану припрему за професионалну каријеру. Овај програм је намењен средњим школама, високим школама и факултетима. Основни циљ Oracle академије је да припреми ученике и студенте широм света за технологије и пословне вештине које ће им бити потребне да успешно изграде своје каријере у 21. веку. Oracle академија подржава преко 850 хиљада ученика и студената у 91 земљи широм света.

Oracle академија својим инструкторима и њиховим ученицима у оквиру овог програма обезбеђује бесплатан приступ Oracle софтверу и комплетним обукама које се хостују на Oracle серверима у Сједињеним Америчким Државама. Ученици Школског центра "Никола Тесла" у Вршцу који похађају и завршаваки курсеве у овом програму у школи добијају одговарајуће сертификате и имају могућност да се пријаве на полагања Oracle сертификационих испита у овлашћеним Pearson VUE тестинг центрима по повлашћеним ценама. Ови сертификати их издвајају и обезбеђују додатну предност над конкуренцијом на тржишту рада.

Школски центар "Никола Тесла" у Вршцу је дугогодишњи партнер Oracle академије и свим заинтересованим ученицима може понудити следеће бесплатне курсеве из овог програма:

Java Fundamentals

• Милан Његомир