ИТ радионица и посета конзула Републике Србије

Interreg-IPA logo vers. 2 - ENG t

У оквиру пројекта „Помоћу знања до посла и паметног развоја Баната“ у Interreg-ИПА програму прекограничне сарадње Румунија-Србија, у петак 13.12.2019. године у пансионима Дона Ана у Темишвару и током викенда у рачунарској лабораторији Машинског факултета Универзитета Политехника у Темишвару, одржана је трећа радионица за наставнике под називом „Информационе технологије“. Радионицу је водио професор др Јонел Мускалађу са Факултета за инжењеринг у Хунедоари, а учесници радионице били су десет наставника Школског центра „Никола Тесла“ из Вршца и десет наставника Темишварских средњих школа.

{besps}20191213{/besps}

У суботу 14.12.2019. године, радионицу су посетили Владан Тасић, Генерални конзул Републике Србије у Темишвару и Вељко Стојановић, члан Градског већа Града Вршца задужен за образовање. Том приликом, конзул се обратио присутнима, похвалио учеснике у пројектима прекограничне сарадње Румунија-Србија, нагласио важност реализације ових пројеката и апеловао на наставак сарадње између Школског центра „Никола Тесла“ и Универзитета Политехника и у новом програму који ће се реализовати од 2021. до 2027. године.

{besps}20191214{/besps}

Извор: radlovacki.wordpress.com