Недеља женских прича о ИТ-у

У уторак, 09.04.2019. године, у просторијама Microsoft развојног центра у Србији, у оквиру “Недеље женских прича о ИТ-у” које организују Фондација Петља, Microsoft Development Center Serbia, Иницијатива “Дигитална Србија”, GoDaddy Belgrade и STARTIT, организован је догађај за преко 60 ученица средњих школа и то I, VI и IX Београдске гимназије и Школског центра “Никола Тесла” из Вршца. У низу активности организован је панел на којем су учествовале Стоја Обрадовић, девојка која је завршила фармацију а онда се заинтересовала за програмирања и данас ради као инжењерка у Vega IT Sourcing и Мина Спасић програмерка која ради у Microsoft Development Center Serbia као product manager и заправо не програмира, али води цео један тим програмера. Након панела и обиласка просторија SQL тима Microsoft развојног центра у Београду, колегиница Милена Марић одржала је радионицу о Python програмирању.

001_digigirlz
003_digigirlz