Прво место на Регионалном такмичењу ученичких компанија!

Ученичка компанија у програму Достигнућа младих “TeslaNET” из Школског центра “Никола Тесла” из Вршца, са производом Модуларни персонални аларм iPanic, освојила је прво место на Регионалном такмичењу ученичких компанија у Новом Саду 22.03.2018. године. Ученичку компанију чине ученици Милица Ђолић, Елена Стојковски, Филип Миличић и Илија Маравић и ментор, наставник Велимир Радловачки.

У тржном центру Биг, од 09:00 до 11:00 часова, 36 ученичких компанија са подручја Војводине уређивали су штандове са својим производима и припремали се за оцењивање од стране жирија. Оцењивање је трајало од 11:00 до 17:00 часова, након чега је уследило проглашење победника. Поред ученичке компаније TeslaNET која је освојила прво место, из Школског центра “Никола Тесла” наступиле су још две компаније са запаженим наступом - компанија Decopaper коју чине Тамара Зец, Ања Миловановић, Кристина Ђорђевић, Јелена Токин и Дуња Марић и ментор, наставник Душица Петровић, и компанија Паметница коју чине Михајло Гуга, Анђела Симић, Алена Марков, Немања Јовановић и Светлана Мијаиловић и ментор, наставник Оливера Михајловски.

Ученичке компаније у програмима Достигнућа младих у Србији функционишу у оквиру образовног програма који омогућава ученицима да буду укључени у развој и вођење сопствених компанија, са реалним производима и услугама, као и да управљају зарађеним новцем за време трајања њиховог средњошколског образовања. Програм “Ученичка компанија” се заснива на принципу учење кроз рад – ученици кроз наставни план, под надзором обучених наставника ментора, стварају компанију, развијају је и затварају у току једне школске године. Такмичење се налази у званичном Календару такмичења и смотри Министарства просвете, науке и технолошког развоја под називом Смотра ученичких компанија Србије.

Неколико фотографија са Регионалног такмичења следи у наставку:

TeslaNET-Regionalno-2

TeslaNET-Regionalno-3